Екран смартфона або планшета, мабуть, можна назвати самим уразливим місцем. Цей елемент найчастіше виходить з ладу при падіннях, інших механічних впливах або при попаданні вологи. Однак це зовсім не означає, що пора міняти гаджет, досить змінити сам екран девайса. Про те, що собою являє екран смартфона і планшета, що конкретно треба міняти при його поломки, а також чи можна самому зробити ремонт і які при цьому можуть виникнути труднощі, — читайте далі.
З чого складається екран смартфона або планшета?
На зорі технологічного прориву для телевізійних і комп'ютерних екранів використовувався принцип електро-променевої трубки (ЕПТ). Поява мобільних пристроїв змусило виробників замислитися над удосконаленням даної технології. Так, у 70-х роках минулого століття з'явився перший рідкокристалічний монохромний екран. Спочатку його використовували для калькуляторів і електронних годинників. Проте популярність мобільних пристроїв неухильно зростала, тому рідкокристалічні екрани (РК або по-англійськи LCD) стали широко використовуватися в цій області. Через деякий час з'явилася нова технологія, в основі якої лежали органічні світлодіоди, таким чином, екран став сенсорним і гнучким.
Практично всі рідкокристалічні екрани складаються з таких елементів:
-
шар рідких кристалів, що пропускають світло;
-
активна матриця, яка відповідає за формування зображення (найпоширеніша різновид — це TFT, керована за допомогою тонкошарових транзисторів);
-
світлофільтри, що забезпечують кольорове зображення (система RGB, тобто, червоний, зелений і синій);
-
джерело світла (у смартфонів, телевізорів, моніторів і інших аналогічних пристроїв він — активний).
Більш спрощений варіант конструкції екрана представлений наступними елементами (вони і найчастіше у нас на слуху): тачскрін, дисплей, а також модуль в зборі (тачскрін + дисплей). Коли є проблеми з адекватною роботою екрану, потрібно провести заміну якогось із цих елементів або модуля в цілому. Все залежить від тяжкості ушкоджень, моделі гаджета, фінансових можливостей.
Що потрібно змінювати? Можна здійснити ремонт самостійно, які можуть виникнути труднощі?
Від того, які ушкодження зазнав екран Вашого смартфона або планшета, залежить подальша стратегія заміни тих чи інших компонентів або модуля цілком.
-
Якщо утворилися тріщини на верхньому склі, а сенсорний екран не реагує на дотики, зображення виводиться на дисплей без спотворень, немає битих пікселів, то тут можливі два варіанти: заміна окремо скла або заміна модуля (тачскріна і дисплея). Хоч це і найпоширеніший випадок, але без глибокої діагностики не обійтися.
-
Якщо перестав працювати сенсор, він же тачскрін (не реагує частину екрану, сенсор спрацьовує не в місці дотику або не працює взагалі), при цьому немає зовнішніх пошкоджень, можливо, перед цим гаджет упустили. Зазвичай це призводить до утворення відколу в склі тачскріна, відшарування шлейфу від скла і інших неприємностей. Якщо сенсор не працює, питання вирішується тільки його повною заміною. Не слухайте співчутливих і «досвідчених» друзів про те, що там відійшли контакти і треба щось поправити. Не втрачайте свій час і нерви. Міняйте тачскрін. Більш того, як у випадку зі склом, можливо, знадобиться і заміна всього модуля. Розтин покаже після діагностики.
-
Якщо виникли проблеми з матрицею дисплея, наприклад, картинка на екран виводиться, але її видно тільки, якщо дивитися на світлу. Або ж дисплей повністю не підсвічується. Такі неполадки могли виникнути за двох основних причин: після падіння або після попадання води. У першому випадку, можливо, буде потрібно тільки заміна дисплея, а от у другому потрібно перепакувати складну систему розсіюють світло плівок всередині самого екрану, і зробити це можна зробити далеко не з усіма пристроями.
-
Якщо немає підсвічування екрану (причиною цього зазвичай служить попадання вологи всередину телефону), можливо, дуже скоро отгниют її ланцюга. Сумно, якщо це «посипалися» світлодіоди всередині самого екрану. В виду того, що не завжди можливо дістатися до них, то швидше за все доведеться поміняти повністю екран.
В яких випадках проводиться заміна модуля?
Бувають ситуації, коли тріснуло лише верхнє скло, при цьому тачскрін і дисплей нормально функціонують, а досвідчені майстри сервісного центру наполягають на повній заміні модуля. Не думайте, що Вас хочуть ошукати. Просто більшість сучасних девайсів оснащені екранами, де скло, сенсор та матриця — це єдине ціле, одна запчастина. Ось тому-то і вимальовується необхідність замінити весь модуль смартфона. Более того, некоторые мастерские наоборот предлагают произвести замену исключительно стекла или тачскрина, при этом «забывают» уточнить, что стоимость отдельной запчасти и самого ремонта будет приблизительно такой же, как и стоимость модуля в сборе с работой. Все зависит от модели девайса, степени повреждений и Ваших приобретенных знаний, которые, надеемся, помогут лучше разбираться в том, насколько добросовестный сервисный центр, в который Вы обратились, и помогут ли Вам там на самом деле.
Итоги
Не переживайте, якщо з екраном Вашого смартфона або планшета трапилася біда! Зробіть професійну діагностику і замовте необхідні запчастини для якісного ремонту свого девайса в Інтернет-магазині Alpha POWER. Тут Ви знайдете всі потрібні комплектуючі до смартфонів, планшетів, а також інших електронних пристроїв. У нас відмінна якість, приємні ціни і першокласний сервіс!