Акумулятори для радіокерованих моделей.
В останні роки велике розповсюдження отримали іграшки та моделі на радіокеруванні. Різноманітність таких пристроїв дуже велике. Квадрокоптеры, дрони, гелікоптери, вертольоти, літаки, автомобілі, катери і т. п. Так само велика і цільова аудиторія таких пристроїв. Це можуть бути як діти, так і дорослі. Радіокеровані моделі можуть бути як просто дитячими іграшками, так і багатофункціональними апаратами, що виконують важливу роботу. Останнім часом застосування мультикоптеров дуже різноманітно: доставка вантажів, аерофотозйомки, відеозйомка, транспортування, застосування в якості бойових роботів.
Особливості літієвих акумуляторів для радіокерованих моделей.
В якості елементів живлення в таких пристроїв застосовуються літій-іонні (Li-Ion) або літій-полімерні (li-Pol) акумулятори. Однак, в силу того, що у радіокерованих моделей використовуються електродвигуни, батареї у них повинні володіти деякими особливими характеристиками. Головною такою характеристикою є високий струм віддачі акумулятора. Токоотдача акумулятора як правило позначається значенням nC, де n – коефіцієнт токоотдачи, а З(capacities) – ємність батареї. Знчение nC обозначает то, какой ток сможет отдать аккумулятор за единицу времени. Для нормального функционирования планшета, смартфона или электронной книги достаточно, что бы аккумулятор имел токоотдачу 0,5 - 1С. Но для радиоуправляемых моделей такой аккумулятор не подойдет. Для радиоуправляемых моделей токоотдача должна быть 5С и выше.
Как рассчитать максимальный ток, который может выдать батарея? Например есть аккумулятор емкость. 500мАч (0,5Ач) и с значением токоотдачи 15С. Тогда ток, который такой аккумулятор отдает за единицу времени, рассчитываем так: 15х0,5=7,5Ампер.